Kiedy tak bardzo kochamy podróżować, nie obchodzi nas ile godzin musimy lecieć do celu, ale prawda jest taka, że długie loty mogą stać się dokuczliwe i męczące.

Jeśli Twój następny cel podróży wymaga spędzenia wielu godzin w samolocie i międzylądowań w innym kraju, zalecamy przeczytanie tych wskazówek, aby pomyślnie przejść przez długi lot. Nie skrócą one czasu, ale uprzyjemnią podróż i sprawią, że będzie ona jak najbardziej pomyślna. Jesteśmy bardzo przyzwyczajeni do krótkich lotów jedno-, dwu-, trzy- lub czterogodzinnych, ale jeśli zamierzamy podróżować na długich dystansach, podróż samolotem może trwać nawet siedem, osiem, dziewięć lub dziesięć godzin…

Postaraj się wcześniej zarezerwować dobre, bardziej przestronne miejsce, które jest skierowane w stronę przejścia, abyś mógł wygodnie wejść i wyjść bez przeszkadzania innym pasażerom.

Prawidłowo zorganizuj swój bagaż podręczny i dobrze dobierz rzeczy: ustal, czego będziesz potrzebować podczas podróży.

Nie przeciążaj swojego bagażu podręcznego, ponieważ może on stać się ciężarem przy zmianie lotniska i robieniu postojów. Zalecamy przewożenie najcięższych przedmiotów w bagażu rejestrowanym i nie martwienie się o nie podczas lotu.

Bądź na czas, żebyś nie wsiadał do samolotu ostatni i mógł łatwo włożyć swoje rzeczy. W ten sposób będziesz miał je pod ręką przez cały czas podróży. Poza tym, zazwyczaj tak się nie dzieje, ale czasami w kabinie samolotu nie ma miejsca na wszystkie torby podręczne, a niektóre trzeba odprawić – lepiej, żeby nie były to twoje.

Dowiedz się o szczegółach dotyczących przystanków lotniczych, które będziesz wykonywać; rozkładach lotów, terminalu, do którego będziesz przylatywał i z którego będziesz odlatywał, linii obsługującej następny lot, czasie transferu, zasadach dotyczących bagażu.

Bądź ostrożny i noś własne przekąski w bagażu podręcznym do jedzenia podczas lotu. Czasami oferowane jedzenie może się wydawać niewystarczające lub może ci nie smakować, a ostatnią rzeczą, której chcesz, to pozostać głodnym przez wiele godzin.