Transport publiczny jest tańszy.

Wysoki koszt paliwa w połączeniu z wyższym zużyciem wynikającym z dużego natężenia ruchu oznacza, że miesięczne koszty transportu samochodowego lub prywatnego znacznie przewyższają koszty transportu publicznego. Oprócz kosztów paliwa, istnieją również koszty utrzymania pojazdu, takie jak coroczny przegląd, naprawy i wszystkie związane z tym podatki. Każde miasto lub obszar metropolitalny ma swoje własne taryfy na transport publiczny, ale na ogół są one już obliczone tak, aby regularne korzystanie z transportu publicznego było lepsze pod względem finansowym.

Mniej stresu.

Udowodniono, że przeanalizowanie trasy do celu podróży za pomocą transportu publicznego i wykorzystanie tego środka zmniejsza stres związany z codziennym życiem. Co więcej, badania pokazują, że ruch i kolejki na drogach w godzinach szczytu, kiedy na drogach znajduje się więcej samochodów, zwiększają stres, napięcie oraz zmęczenie ludzi. Z drugiej strony należy również wziąć pod uwagę, że korzystanie z transportu publicznego pozostawia więcej czasu na inne rzeczy, takie jak czytanie, uczenie się lub odpoczynek przy muzyce.

Co należy zrobić, jeśli linia lotnicza odwoła lot

Bezpieczeństwo.

Prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku podczas podróży metrem lub autobusem publicznym jest znacznie niższe niż w przypadku transportu samochodem. Tylko podróż samolotem lub łodzią jest bezpieczniejsza niż transportem publicznym.

Mniej hałasu.

Oprócz zanieczyszczeń powodowanych przez gazy cieplarniane, takie jak CO2, innym problemem w dużych miastach jest zanieczyszczenie hałasem. W rzeczywistości prawie 80% zanieczyszczenia hałasem w dużych miastach jest powodowane przez ruch drogowy. W tym sensie transport publiczny jest dobrą alternatywą. Ponadto miasta coraz częściej decydują się na elektryczny transport publiczny, który nie posiada silnika spalinowego i nie emituje praktycznie żadnego hałasu.