Zrelaksuj się i pomyśl, że samoloty długodystansowe są przygotowane do tego, by pasażerowie dobrze się bawili na pokładzie. Nie myśl, że będziesz podróżował w samolocie tak ciasnym jak Ryanair czy Wizzair. Nawet jeśli podróżujesz w klasie ekonomicznej, miejsca są dosyć komfortowe.

Poszukuj rozrywki; te samoloty mają zazwyczaj indywidualny ekran dla każdego pasażera, na którym znajduje się szeroki repertuar filmów, seriali, filmów dokumentalnych, czasem nawet gier. Uwierzcie nam, spędzicie kilka godzin podczas oglądania filmów, spania i jedzenia na pokładzie. Możesz też zabrać ze sobą swoje własne urządzenia; tablet, smartfon, laptop.

Ubierz się w luźne, wygodne ubrania. Siedzenie godzinami w obcisłych ubraniach nie jest wygodne. Staraj się również nosić elastyczne buty, które łatwo jest zdjąć i założyć. Czuj się jak u siebie w domu.

Jak przygotować się do długiego lotu?

Poruszaj się po samolocie. Jestem pewien, że słyszałeś powiedzenie, że powinieneś wstawać, chodzić i rozciągać się przynajmniej co dwie godziny. Nie oznacza to, że jeśli czujesz się dobrze i nie odczuwasz dyskomfortu, nie ma ryzyka wystąpienia problemów z krążeniem lub plecami. Nie tylko z powodu długiego siedzenia, ale także z powodu wysokości na której znajduje się samolot.

Warto dodać, że zazwyczaj linie lotnicze obsługujące długie loty oferują zestaw podróżny, który zawiera poduszkę, maskę na oczy, szczoteczkę do zębów, koc, zatyczki do uszu, krem do ust.